Aanbevelen:

Knowledge Base

Naar de Knowledge Base

Power-led van de FRITZ!Box knippert

De Power-led van de FRITZ!Box knippert? ✔ Hier kom je te weten wat dit betekent en hoe je het probleem oplost.

Hoewel de FRITZ!Box is geconfigureerd voor gebruik op de glasvezelaansluiting, kan de FRITZ!Box geen glasvezelverbinding tot stand brengen. De Power/Fiber-led van de FRITZ!Box knippert ononderbroken en in de gebruikersinterface van de FRITZ!Box staat op de pagina "Overzicht" de melding "Glasvezel onderbroken".

In de glasvezelinformatie of in de lijst met gebeurtenissen van de FRITZ!Box staat een van de volgende meldingen:

  • "De FRITZ!Box heeft uw aansluiting gecontroleerd en kon geen glasvezelaansluiting vinden."
  • "De aangesloten SFP-module is niet geschikt voor deze glasvezelaansluiting."
  • "Op de glasvezelaansluiting waarmee de FRITZ!Box is verbonden, kan met de FRITZ!SFP die nu is geplaatst geen verbinding tot stand worden gebracht [...]"
  • "Er kon geen FRITZ!SFP-module worden gevonden [...]"
  • "Glasvezelkabel niet aangesloten [...]"

Voer de hier beschreven stappen achterelkaar uit. Controleer na elke stap of het probleem is opgelost.

1 Land van gebruik configureren

  1. Klik in de gebruikersinterface van de FRITZ!Box op "Systeem".
  2. Klik in het menu "Systeem" op "Regio en taal".
  3. Klik op het tabblad "Regio".
  4. Selecteer uit de vervolgkeuzelijst het land waarin de FRITZ!Box wordt gebruikt. Als het land er niet tussen staat, selecteer dan "Ander land".

    Belangrijk:Door wijziging van de de regionale opties worden de telefonie-instellingen (bijvoorbeeld telefoonapparaten, doorschakelingen, kiesregels) teruggezet en moeten opnieuw worden geconfigureerd.

  5. Klik op "Toepassen" om de instellingen op te slaan.

2 SFP-module controleren

De FRITZ!Box is verkrijgbaar in diverse modelvarianten die een verschillende leveringsomvang hebben. Als je de FRITZ!Box hebt ontvangen zonder geplaatste SFP-module, voer dan de volgende stappen uit:

  1. Steek de voor je glasvezelaansluiting geschikte SFP-module in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box:
    1. Wanneer je een actieve glasvezelaansluiting (AON) hebt, steek dan de SFP-module "FRITZ!SFP AON" in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box.
    2. Wanneer je een passieve glasvezelaansluiting hebt (GPON), steek dan de SFP-module "FRITZ!SFP GPON" in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box.
    3. Wanneer je een passieve glasvezelaansluiting met XGS-PON hebt, steek dan de module "FRITZ!SFP XGS-PON" in de Fiber-aansluiting van de FRITZ!Box.
      SFP-module in FRITZ!Box plaatsen

      Belangrijk:Als je niet weet welke glasvezelaansluiting je hebt, test dan achtereenvolgens de SFP-modules die met je FRITZ!Box werden meegeleverd. De Power-/Fiber-led van de FRITZ!Box blijft branden als de FRITZ!Box met de juiste SFP-module is aangesloten op de glasvezelaansluiting.

3 Bekabeling controleren

  1. Verwijder alle kabelverlengingen en adapters tussen de FRITZ!Box en de glasvezelaansluitdoos.
  2. Sluit de FRITZ!Box met een onbeschadigde kabel aan op de glasvezelaansluitdoos. De glasvezelkabel mag geen knikken of beschadigingen vertonen.

    Opmerking:De met de FRITZ!Box meegeleverde SFP-modules hebben LC/APC-bussen. Als je glasvezelaansluitpunt een andere bus heeft, gebruik dan een geschikte adapter of kabel met verschillende connectoren aan beide uiteinden. De lengte van de kabel in huis doet er meestal niet toe.

4 Meest recente FRITZ!OS van de FRITZ!Box installeren

Installeer de meest recente versie van FRITZ!OS, omdat deze verbeteringen voor verschillende glasvezelaansluitingen bevat waarmee de fout mogelijk wordt verholpen:

5 Contact met provider opnemen

Als de FRITZ!Box de glasvezelverbinding nog steeds niet tot stand kan brengen, moet je de FRITZ!Box mogelijk eerst door je provider laten ontgrendelen of de glasvezelaansluiting is nog niet ontgrendeld of heeft mogelijk een storing:

  1. Neem contact op met de klantenservice van je internetprovider en laat je FRITZ!Box zo nodig ontgrendelen en je glasvezelaansluiting controleren.
    Modem-ID aan de onderkant van de FRITZ!Box
    • Afhankelijk van de provider is het ontgrendelen via de telefonische klantenservice mogelijk of via een actievatieportaal. Bij sommige providers heb je voor ontgrendeling de "Modem-ID" nodig, die aan de onderkant van de FRITZ!Box staat.
    • LET OP!Er zijn mogelijk kosten verbonden aan de controle van de glasvezelaansluiting. Vraag naar de voorwaarden bij je provider!